Mercy Corps в Україні

Mercy Corps у світі

Mercy Corps — це міжнародна гуманітарна організація, яка працює у більш ніж 40 країнах світу. Ми надаємо допомогу людям, які страждають від катастроф, війн, бідності, а також наслідків зміни клімату.

Наша команда налічує більш ніж 6 000 людей, і 95% наших працівників є громадянами тих країн, у яких працюють — таким чином ми збільшуємо вплив місцевих спільнот на глобальні рішення.

A person holding vegetables inside a greenhouse.

Mercy Corps в Україні

Mercy Corps підтримала понад 750 000 людей в Україні, Польщі, Молдові та Румунії, які постраждали від початку повномасштабної війни.

Ми надаємо грошову допомогу, продуктові, гігієнічні та будівельні набори, психологічну підтримку, гранти для мікро-, малого та середнього бізнесу, зокрема у сфері сільського господарства, а також проводимо інформаційні кампанії для поширення таких можливостей.

A person standing among crumbling building walls.

Наша робота в Україні:

Грошова допомога
Підтримка бізнесу
Швидке реагування 
Інша допомога

Грошова допомога

З початком повномасштабної війни у 2022 році, у співпраці з місцевими партнерськими організаціями, міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps надала багатоцільову грошову допомогу більш ніж 197 000 людей.

Що таке багатоцільова грошова допомога?

Багатоцільова грошова допомога – це вид допомоги, яка надається гуманітарними організаціями в Україні. Вона надається вразливим людям та домогосподарствам, що постраждали внаслідок бойових дій.

Багатоцільова грошова допомога призначена для задоволення основних потреб протягом трьох місяців, включаючи продукти харчування, засоби гігієни, одяг та найпростіші побутові речі. Ви самостійно вирішуєте, як і де витратити отримані кошти.

Infographic

Гуманітарна допомога, яку надають Mercy Corps та партнери є безоплатною. У вас ніколи не мають вимагат и кошти за можливість зареєструватися чи за отриману допомогу.

Яка сума багатоцільової грошової допомоги?

Сума допомоги становить 3 600 грн на місяць та покриває тримісячний період. Тобто загальна сума на кожного члена домогосподарства складає 10 800 грн. Отримати допомогу можуть максимум 5 людей в одному домогосподарстві. Якщо ваше домогосподарство складається з 5 або більшої кількості осіб, сума допомоги буде становити 54 000 грн. 

Після реєстрації та перевірки даних ви отримаєте одноразовий грошовий переказ, що розрахований на 3 місяці на кожного члена домогосподарства. Переказ буде здійснено одним платежем на банківський рахунок, зазначений під час реєстрації.

У таблиці нижче ви можете бачити, яку суму можуть отримати домогосподарства, залежно від кількості осіб, які до них належать. Наприклад, одна людина отримає 10800 грн на три місяці, дві людини у домогосподарстві – 21600 грн, і так далі.

Infographic-20240621-table-amount-ukr-1-3674x2449px-v3.png

Розмір виплат визначається спільно з іншими гуманітарними організаціями, які надають багатоцільову грошову допомогу. Саме тому більшість організацій пропонують однакову суму коштів.

Однак звертаємо вашу увагу, що умови отримання допомоги можуть відрізнятись залежно від організацій, які її надають.

Чи можете ви отримати допомогу?

Mercy Corps надає багатоцільову грошову допомогу найбільш вразливим категоріям населення. Під час реєстрації наші партнери поставлять вам кілька питань, щоб зрозуміти, чи ви відповідаєте критеріям, на які ми орієнтуємось при прийнятті рішення про надання грошової допомоги. Ці питання стосуються вашого місця проживання, рівня доходу, кількості членів домогосподарства, їх характеристик (вік, зайнятість). Також ми уточнюємо, чи ви не отримували грошову допомогу протягом останніх 5 місяців.

Реєстрація не гарантує отримання багатоцільової грошової допомоги, оскільки наші ресурси є обмеженими. Mercy Corps надаватиме пріоритет тим, хто постраждав від бойових дій найбільше, а також особам, які ще не отримували допомогу від Mercy Corps та інших організацій.

Чому ви можете не отримати допомогу? 

Infographic

Оскільки наші ресурси є обмеженими, ми не можемо надати допомогу усім, хто реєструється на її отримання. Якщо ви не відповідаєте критеріям, які визначають вас як вразливу категорію населення, або якщо ви вже отримували допомогу протягом останніх 5 місяців, ваша заявка може бути відхилена. 

Будь ласка, зверніть увагу, що реєстрація не означає автоматичне отримання допомоги.

Для чого ми збираємо таку інформацію як ваш індивідуальний податковий номер? Що Mercy Corps робить з інформацією про вас та ваше домогосподарство?

Mercy Corps та партнерські організації збирають таку інформацію, щоб впевнитись, що ми можемо здійснити переказ коштів. Таким чином ми уникаємо ситуацій, коли одна й та ж людина отримує допомогу кілька разів. Звертаємо вашу увагу, що гуманітарні організації обмінюються цією інформацією для уникнення подібних ситуацій.

Усі гуманітарні організації дотримуються чітких політик конфіденційності та не поширюють інформацію про вас або вашу сім’ю жодним іншим структурам, які не дотичні до надання багатоцільової грошової допомоги. Також Mercy Corps збирає інформацію про вас та ваше домогосподарство, щоб зрозуміти, чим ще ми можемо допомогти вашій родині.

“Я хочу отримати грошову допомогу”

На жаль, ми не можемо зареєструвати вас через сайт чи інші канали зв’язку Mercy Corps. Реєстрацію організовують наші локальні партнерські організації – про це вони повідомляють через свої сторінки у соціальних мережах.

Будь ласка, зверніть увагу, що реєстрація не гарантує отримання грошової допомоги.

Що потрібно для реєстрації?

Вам потрібно надати індивідуальні податкові номери (РНОКПП/ІПН) та документи, що засвідчують особу кожного члена домогосподарства, а також інформацію про кількість членів домогосподарства, фактичне місце проживання, дійсний номер телефону (за наявності) й номер банківського рахунку у форматі IBAN основного отримувача.

Індивідуальний податковий номер (РНОКПП/ІПН) та номер банківського рахунку у форматі IBAN повинен належати одній людині – тому або тій, кого ви вказали як основного отримувача допомоги при реєстрації.

An infographic.

Зверніть увагу, що це НЕ має бути валютний рахунок або рахунок для виплат єПідтримка (його призначення – зарахування виплат від держави). Неправильна інформація, помилки або неточні дані можуть призвести до затримки виплати грошової допомоги.

Важливо:

Під час реєстрації Mercy Corps та організації-партнери можуть запитувати про ваш номер банківського рахунку (IBAN), але ніколи не можуть просити назвати ваш CVV (тризначний код, зазначений на зворотному боці вашої банківської картки). Якщо ви передали комусь ваш CVV, негайно зв’яжіться зі своїм банком та заблокуйте картку, аби не втратити кошти.

Індивідуальний податковий номер використовується для координації даних між гуманітарними організаціями, які надають грошову допомогу. Mercy Corps має суворі правила захисту персональних даних, тому не поширюватиме жодну персональну інформацію про вас та вашу родину сторонам, які не дотичні до виплати грошової допомоги.

“Я зареєструвався.”

На що вам очікувати після реєстрації?

Після реєстрації очікуйте на результат розгляду заявки. Зазвичай це займає до 6 тижнів. Більше нічого робити не потрібно.

Ми проінформуємо вас щодо результатів реєстрації за допомогою SMS-повідомлення.

Mercy Corps може зв’язуватись з учасниками програми багатоцільової грошової допомоги для перевірки та оновлення індивідуальних реєстраційних записів та збору додаткової інформації, якщо це буде необхідно. А також після отримання грошової допомоги, для того, щоб з’ясувати, наскільки вам допомагають надані кошти, або для того, щоб дізнатися про інші потреби, які є у вас та вашої родини.

Mercy Corps та організації-партнери повинні завжди питати про вашу згоду на збір будь-яких додаткових даних. Якщо ви не бажаєте цим ділитись, ви можете відмовити. Це не вплине на вашу наступну реєстрацію для отримання грошової допомоги.

Infographic

Труднощі з отриманням грошової допомоги:

“Що робити, якщо я надав/-ла неправильний номер банківського рахунку або у нього закінчився термін дії?”

Якщо у наданій вами банківській інформації будуть виявлені помилки, представники Mercy Corps зв’яжуться з вами для уточнення інформації.

“Я отримав SMS з підтвердженням виплати допомоги тиждень тому, але кошти не надійшли на мій банківський рахунок. Що робити?”

Якщо після отримання SMS з підтвердженням виплати протягом одного тижня кошти не будуть зараховані на ваш банківський рахунок і з вами не зв’яжеться представник Mercy Corps, будь ласка, сконтактуйте з нами.

Номер телефону: +38 0800 332 590

“Мені відмовили.”

Нам шкода, що ваша заявка була відхилена. Ми розуміємо, що більшість людей, які реєструються на отримання грошової допомоги, дійсно її потребують, однак, на жаль, ресурси нашої організації обмежені.

Ваша заявка могла бути відхилена з кількох причин:

Можливо, ви не відповідаєте критеріям, за якими ми  визначаємо отримувачів багатоцільової грошової допомоги

Оскільки наші ресурси обмежені, ми не можемо надати грошову допомогу усім, хто реєструється на її отримання. Тож ми використовуємо критерії, за якими визначаємо людей, які найбільше потребують допомоги.

Серед них – фактичне місце проживання, приналежність до вразливих категорій населення (наприклад, ВПО, люди з інвалідністю тощо), рівень доходу та склад домогосподарства. Якщо ви не відповідаєте цим критеріям, ми можемо не призначити вам виплату допомоги. 

An infographic.

Ви вже отримували багатоцільову грошову допомогу протягом останніх 5 місяців

Усі організації, які надають багатоцільову грошову допомогу, координують дані між собою.

Якщо ви вже отримували грошову допомогу протягом останніх 5 місяців, ваша заявка буде відхилена. Будь ласка, перед реєстрацією на отримання виплати переконайтесь, що від моменту отримання попередньої виплати пройшло 5 місяців.

Наприклад, якщо ви отримали виплату в січні і вона покриває три місяці (січень, лютий і березень), то на отримання наступної виплати ви можете зареєструватися через 5 місяців від отримання допомоги, тобто у червні.

Зверніть увагу, що після повторної реєстрації ми переглянемо вашу ситуацію знову, і якщо ви не відповідаєте критеріям, за якими ми призначаємо грошову допомогу, ми не зможемо вам її надати. Реєстрація не гарантує виплату допомоги.

Infographic

Що ви можете зробити зараз?

Якщо з моменту останньої виплати пройшло 5 місяців, ви можете зареєструватися на отримання допомоги знову.

Якщо ви не відповідаєте критеріями, за якими ми надаємо грошову допомогу, можливо, ви можете отримати інші види допомоги. Дізнайтесь більше за посиланням:

Kompas
United for Ukraine
Service Advisor 
Mapuj.pomoc

Надання багатоцільової грошової допомоги від Mercy Corps стало можливим завдяки фінансовій підтримці уряду великої Британії через UK aid та у співпраці з нашими партнерськими організаціями, такими як ГО «Відповідальні громадяни», благодійний фонд «Помагаєм» та ГО «Центр соціального партнерства «Перспектива».

Підтримка бізнесу

З лютого 2023 року Mercy Corps, за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, реалізує Програму підтримки економічної стійкості України. Спільно з локальними партнерськими організаціями, ми сприяємо відновленню та започаткуванню мікробізнесу ВПО, підтримці дрібних фермерів, малих та середніх фермерських підприємств, а також релокованого бізнесу, який постраждав внаслідок війни.

У листопаді 2023 Mercy Corps, за фінансової підтримки Фонду Говарда Баффета, запустили Програму підтримки сільського господарства України. У її рамках ми спільно з локальними партнерськими організаціями, допомагаємо малому та середньому бізнесу у сфері сільського господарства відновити діяльність та подолати наслідки війни.

Підтримка приватних підприємців:

Mercy Corps надає гранти на запуск, відновлення та підтримку власної справи внутрішньо переміщеним особам та людям, які постраждали внаслідок війни, у Дніпропетровській області.

Наша мета – підтримати вразливі та маргіналізовані групи, надавши їм можливість самостійно генерувати дохід та знизивши їхню залежність від грошової допомоги від держави й міжнародних організацій. Також таким чином ми запобігаємо їхньому вдаванню до нездорових механізмів подолання проблем (таких як вживання алкоголю, куріння, селф-харм). 

A map of ukraine.

Підтримка малих та середніх підприємств:

Mercy Corps допомагає малим та середнім підприємствам впоратись з викликами часу, адаптуватись до контексту війни та зберегти робочі місця або створити нові для ВПО та людей, які постраждали внаслідок війни.

Mercy Corps працює з бізнесами, які релокувались на захід України (у Львівську, Тернопільську та Івано-Франківську області), а також малими й середніми підприємствами у Київській області, які були пошкоджені та намагаються відновити свою діяльність.

A map of ukraine.

Допомога дрібним фермерським господарствам:

У рамках Програми підтримки економічної стійкості України, Mercy Corps надає підтримку дрібним фермерам, які постраждали внаслідок війни, для відновлення діяльності у Чернігівській, Сумській та Полтавській областях. Ця підтримка також охоплює ВПО, які перемістились з тимчасово непідконтрольних територій України та/або територій ведення активних бойових дій й наразі проживають у сільській місцевості у визначених областях.

У рамках Програми підтримки сільського господарства України, Mercy Corps підтримує місцевих та ВПО, які намагаються відновити й перебудувати своє фермерське господарство, яке постраждало від наслідків війни у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Ця допомога спрямована на закупівлю сільськогосподарської техніки, худоби чи свійської птиці, насіння, теплиць, систем поливу і т.д. Така підтримка допомагає фермерам повернутися до своєї діяльності та відновити виробництво сільськогосподарської продукції, забезпечуючи продовольчу безпеку й створюючи можливості отримати дохід.

A map of ukraine.

Якщо ви знаходитесь у Чернігівській, Сумській, Полтавській або Київській області й хотіли б отримати грант на підтримку малого та середнього бізнесу, перейдіть за посиланням: Mercy Corp ERP

Якщо ви знаходитесь у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Дніпропетровській або Херсонській області й хотіли б отримати грант на підтримку дрібних домогосподарств або малого та середнього бізнесу у сфері сільського господарства, перейдіть за посиланням: Mercy Corps UASP

 

Підтримка малих та середніх фермерських підприємств:

У рамках Програми підтримки економічної стійкості України, Mercy Corps підтримує малі та середні фермерські підприємства, які постраждали внаслідок війни, у Чернігівській, Сумській, Полтавській та Київській областях. Ця підтримка включає постачання матеріалів для виробництва, збору продукції, її зберігання та переробки. Таким чином ми сприяємо збільшенню обсягів виробництва сільськогосподарської продукції та продуктів харчування, а також підтримуємо економічне відновлення України. Пріоритет надається тим підприємствам, які мають значний економічний вплив на розвиток регіону й підтримують дрібних фермерів.

Мета Програми підтримки сільського господарства України – допомогти фермерам і бізнесам, чия діяльність тісно пов’язана зі сферою сільського господарства, відновити діяльність й подолати наслідки війни. Програма реалізується у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях. Отримана підтримка допомагає підприємствам відновити та підвищити свою конкурентоспроможність, а також сприяє розвитку дрібних фермерських господарств та пов’язаних з ними фермерів.

A map of ukraine.

Якщо ви знаходитесь у Чернігівській, Сумській, Полтавській або Київській області й хотіли б отримати грант на підтримку малого та середнього бізнесу, перейдіть за посиланням: Mercy Corps ERP

Якщо ви знаходитесь у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Дніпропетровській або Херсонській області й хотіли б отримати грант на підтримку дрібних домогосподарств або малого та середнього бізнесу у сфері сільського господарства, перейдіть за посиланням: Mercy Corps UASP

 

Дізнатись більше та подати заявку на участь:

Ці програми стали можливими завдяки фінансовій підтримці Фонду Говарда Баффета та уряду Швейцарії через Швейцарське агенство з розвитку та співробітництва та реалізуються у тісній співпраці з такими локальними та національними партнерськими організаціями як West Ukraine Digital, Центр Зайнятості Вільних Людей, Українська асоціація ягідництва, Пліч-о-Пліч, Консультаційний центр підтримки малого та середнього бізнесу, благодійний фонд «ЛАСКА», Східноукраїнська сільськогосподарська дорадча служба, Рада жінок-фермерок, Сільськогосподарський кооператив «Зерновий».

Швидке реагування

Що таке швидке реагування?

Ситуація в Україні швидко змінюється: це стосується лінії фронту, територій, які стають доступними для гуманітарних організацій, а також міст, куди евакуюються люди з небезпечних районів. Заздалегідь сплановані гуманітарні програми часто не мають достатньої гнучкості для подолання наслідків надзвичайних ситуацій або появи нових потреб.

Програма швидкого реагування – це гнучка система, спрямована на здійснення швидких дій на початку або одразу після надзвичайних ситуацій. У рамках програми ми надаємо гуманітарну допомогу, яка допомагає людям краще впоратися з кризовими ситуаціями.

Яку допомогу ви надаєте в рамках програми?

Швидке реагування в Mercy Corps спрямоване на забезпечення основних потреб в гігієнічних засобах, продовольстві та матеріалах для швидкого ремонту для постраждалого населення.

У деяких випадках ми надаємо гігієнічні та дитячі набори, набори з готовою їжею та набори для швидкого ремонту. Також ми надаємо картки із вже нарахованою грошовою допомогою у місцях, де ними можна скористатись.

Програма швидкого реагування реалізується безпосередньо працівниками Mercy Corps та нашими партнерами.

Mercy Corps в Україні має на своїх складах набори з усім необхідним для реагування на надзвичайні ситуації. Ми продовжуємо вивчати потенційні небезпеки й шукаємо способи швидко на них реагувати. Ми постійно переглядаємо вміст, вдосконалюємо та створюємо нові набори, які можуть допомогти населенню в надзвичайних ситуаціях. 

Infographic

Інша допомога

Mercy Corps надає допомогу як через неурядові організації, так і для них. Ми організовуємо тренінги, спрямовані на організаційний розвиток наших місцевих, регіональних та національних партнерів.

Також Mercy Corps регулярно підтримує державні інституції, які працюють задля забезпечення базових потреб людей в Україні. Наприклад, ми передали 51 набір з генераторів та зарядних станцій пунктам незламності та закупили для ДСНС 10 трейлерів для доставки питної води у регіони, що постраждали від катастрофи на Каховській ГЕС.

Канали зворотного зв’язку

Чи ви задоволені допомогою від Mercy Corps? Будь ласка, поділіться з нами своєю думкою, залиште скаргу або пропозицію щодо покращення нашої роботи. За вказаними каналами ви також можете повідомити про неправомірні дії з боку наших працівників або партнерів: 

A qr code

Остерігайтеся фейкових акаунтів, які видають себе за нас! Облікові записи Mercy Corps в соціальних мережах ніколи не просять у вас грошей або особистих даних. Будьте пильні та перевіряйте джерела.

Ми використовуємо ваш зворотний зв’язок для покращення нашої роботи. Ви можете написати нам анонімно. Ми дотримуємось конфіденційності у нашій роботі.

Реєстрація на програми не проводиться через канали зворотного зв’язку.